С два прекрасни гола „Дунав“ стигна най-сетне до дългоочаквана победа в домакински мач. Тя беше постигната срещу „Черноморец“ /Бс/, който отстъпи с 2:0. Мирослав Будинов засече с глава центриране отдясно през първото полувреме и насочи топката с красив удар в далечния ъгъл. Луис Пахама бе на точното място през второто с добавка след изстрел на Денислав Минчев.
Още във 2-а минута Минчев можеше да изведе своите напред. Футболистът получи пас в коридор, надбяга защитата, елиминира и вратаря, но вместо да търкулне топката в празната рамка, я прати в гредата.
„Най-важни бяха трите точки. Момчетата дадоха всичко от себе си. Ако всички положения се превръщаха в голове, мачовете щяха да завършват при двуцифрени резултати. Заслужихме тази победа. Тя можеше да бъде и по-убедителна, защото ударихме и две греди. Забележките ми са, че в някои периоди отстъпвахме инициативата“, коментира за „Утро“ старши треньорът на „Дунав“ Мартин Ковачев.
Дебют за отбора направи дошлият само преди няколко дни от „Локомотив“ /Сф/ Галин Минков, който игра до средата на второто полувреме.
„Като човек на две тренировки при нас Галин се стара доста. Убеден съм, че потенциалът му е много по-сериозен“, заяви старши треньорът.
Другото привлечено на пожар попълнение - Самуел Наков-Фуентес, записа две минути в края на мача.
Пред дунавци се задава нов ключов мач - гостуване на „Бдин“ във Видин. А защо двубоят е от изключителна важност, подсказва и таблицата с временното класиране.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Николай Дичев, Димитър Тодоров, Николай Минков, Кристиян Господинов, Денислав Минчев, Станислав Непочиренко, Мирослав Будинов, Симеон Вешев, Димитър Законов /Луис Пахама, Джан Хасан, Самуел Наков-Фуентес/.
„Литекс“-“Марек“ - 2:1, „Монтана“-“Спартак“ /Пл/ - 1:0, „Добруджа“-“Спортист“ /Своге/ - 2:1, „Марица“-“Бдин“ - 3:2, „Спартак“ /Вн/-“Беласица“ - 1:0, „Септември“ /Сф/-“Янтра“ - 1:2, „Черноморец“ /Бч/-“Лудогорец II“ - 0:2, „Струмска слава“- ЦСКА 1948 II - 0:0.