Футболистите на „Дунав“ изиграха мач, който ще бъде помнен дълго - 1:1 срещу „Спортист“ /Своге/! Момчетата на старши треньора Мартин Ковачев не бяха по-слаби от „Спортист“, но се вкараха в такъв капан, че им трябваха много сили, за да излязат от него.
След равностойните първи минути, в които гостите бяха малко по-дейни, „Дунав“ установи контрол над мача. И точно тогава дойде абсурдна, направо невероятна грешка на вратаря Дамян Дамянов. Той тръгна да лови топката след центриране отляво, първо я хвана, а после я изпусна и тя се търкулна зад голлинията. При това не бе някаква остра топка, а най-обикновен балон, с какъвто трябва да се справят и деца от школата. При това Дамянов бе съвсем сам и около него нямаше куп от играчи. Да кажем още, че подобен гаф не му е за първи  път.
След този леден душ в мач, в който точките бяха много ценни, русенският отбор намери кураж да се съвземе и през второто полувреме надигра напълно тима на „Спортист“. И не допусна нито един удар към вратата си. Заредиха се хубави атаки, създадоха се куп положения, а изстрели на Симеон Вешев и Димитър Законов пратиха топката в гредите.
Хубавото беше, че това надмощие все пак даде резултат. Луис Пахама центрира отдясно и Джан Хасан отклони топката в мрежата - 1:1.
Дунавци се хвърлиха в нови атаки към края на мача и можеха да стигнат до победата, но Законов пропусна да реализира гол от златна ситуация.
Ако се изключи нелепият развой на мача, отборът показа характер, борбеност, натискаше съперника си с преса, бе свеж до последните минути.
С такава игра надеждите за добро представяне в следващия мач на 24 февруари срещу „Янтра“ в Габрово изглеждат логични.
В другите двубои: „Монтана“ - „Литекс“ - 2:1, „Черноморец“ /Балчик/ - „Марек“ - 0:2, „Струмска слава“ - „Лудогорец II“ - 1:0, „Добруджа“ - „Спартак“ /Плевен/ - 0:1, „Марица“ - „Янтра“ - 1:2, „Спартак“ /Варна/ - „Черноморец“ /Бс/ - 2:0, „Беласица“ - „Бдин“ - 4:0
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Николай Дичев, Димитър Тодоров, Георги Иванов, Станислав Нечипоренко, Денислав Минчев, Никола Колев, Мирослав Будинов, Симеон Вешев, Димитър Законов /Луис Пахама, Джан Хасан/.