Футболистите на „Дунав“ отстъпиха с 1:2 срещу „Локомотив“ /Горна Оряховица/ в последната контрола преди началото на пролетния сезон във Втора лига. Така момчетата на старши треньора Мартин Ковачев приключиха серията от проверки без нито една победа в актива си. На 17 февруари от 14 часа те ще бъдат домакини в шампионатен мач на „Спортист“ /Своге/.
Контролата срещу горнооряховските „железничари“, в чиито редици личаха няколко имена на футболисти със солиден стаж в „Етър“, се разви малко странно. Футболистите на „Дунав“ уж контролираха топката, но гостите се защитаваха доста грамотно и със самочувствие. Головите положения през първото полувреме ги нямаше почти никакви, ако изключим един изстрел на Будинов с глава. Французинът Луис Пахама, който игра като типично дясно крило, направи няколко хубави набега на добра скорост, но все нещо не му достигаше в последния пас и в избор на позиция за изстрел.
Пахама все пак се разписа в 67-а минута. Радослав Апостолов се пребори за една топка в средата на терена, последва бърз пас в коридор, французинът надбяга с лекота централните защитници и плъзна топката покрай вратаря - 1:0. Лошото е, че Луис се контузи и напусна принудително.
„Локомотив“ изравни с любезното съдействие на защитата, която иначе изглеждаше стабилна през първото полувреме. Красен Трифонов беше оставен съвсем сам на метър от Дамян Дамянов, стреля с глава под гредата, вратарят изби топката по чудо, тя капна в купа от тела и бе пратена в мрежата - 1:2.
После „железничарите“ нанесоха втори удар. Атаката им тръгна с дълъг диагонален пас към дясното крило, защитник на „Дунав“ се опита да я спре, но го направи толкова неумело, че я поднесе на тепсия пред Георги Колев. Колев можеше само да му каже „Благодаря“, защото остана сам срещу Дамянов - 1:2.
„Дунав“ можеше да изравни в последните минути след хубава атака по дясното крило, изработена по учебник. Буквално с два паса топката бе пратена успоредпо на голлинията към бразилеца Виктор Ян, който, останал сам срещу вратаря, направи невероятен пропуск от някакви си два метра.
При направените смени старши треньорът Мартин Ковачев прати на терена няколко юноши. Най-добро впечатление сред младежите направи защитникът Калоян Иванов, момче с добро самочувствие, усет за правилно пласиране, поглед върху играта и опростено изнасяне на топката без каквито и да е било излишни ефекти.
Като желание за игра и хъс отборът се вложи. Трудното създаване на голови положения със сигурност обаче е едно от големите притеснения на старши треньора.
„Дунав:“ Дамян Дамянов, Стоян Предев, Николай Дичев, Георги Иванов, Радослав Апостолов, Симеон Вешев, Никола Колев, Мирослав Будинов, Луис Пахама, Денислав Минчев /Калоян Иванов, Никола Тотев, Радослав Великов, Виктор Ян, Кристиян Господинов/.