Футболистите на „Дунав“ завършиха вчера 0:0 в контрола срещу „Черно море“ във Варна. Дебют за русенския отбор направи дошлият преди броени дни от „Бдин“ Николай Дичев, който си партнираше в центъра на защитата с Георги Иванов. Старши треньорът Мартин Ковачев заложи този път на класическата схема 4-4-2 с Мирослав Будинов и Луис Пахама в атака, подпомагани по фланговете от Симеон Вешев и Денислав Минчев.
Първото полувреме мина без кой знае какви голови възможности пред двата отбора. Таранът на домакините Атанас Илиев се пробва на два пъти с глава, а Луис Пахама повтори упражнението му.
След почивката страхотен изстрел на Пахама прати топката към горния десен ъгъл. Малцината зрители на стадион „Младост“ виждаха как тя ще се забие под гредата, но варненският вратар Християн Славков се отличи с фантастична намеса. Малко по-късно домакините уцелиха гредата след удар на Кристо Яначков с глава.
Това реми срещу водача в елита е добър резултат от гледна точка на самочувствието. Освен това старши треньорът на „Морето“ и национален селекционер Илиян Илиев прати на терена от първата минута титулярите Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, звездата Алекс Фернандес, бившия, а може би и бъдещ национал Атанас Илиев и дошлия на проби испанец Дани Мартин.
Междувременно дублиращият отбор на „Дунав“ гостува в Румъния за контрола с „Академика“ /Клинчени/. Нашите младежи загубиха мача с 0:2. Повече за този двубой в утрешния ни брой.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Николай Дичев, Димитър Тодоров, Георги Иванов, Кристиян Господинов, Симеон Вешев, Никола Колев, Мирослав Будинов, Луис Пахама, Денислав Минчев.