Футболистите на „Дунав“ завършиха 1:1 в първата си предсезонна контрола срещу „Политехника“ /Яш/ в Букурещ. Домакините, 14-и в румънската елитна лига, откриха резултата през второто полувреме с гол на бившия централен нападател на ЦСКА /Сф/, „Уест Бромич“ и „Левски“ /Сф/ Серджиу Буш, а нашите изравниха към края с дебютно попадение при мъжете на юношата Никола Тотев. Асистенцията беше на Кристиян Господинов.
За първи път мач с екипа на русенския отбор изиграха подписалите вече договори Димитър Законов, Радослав Апостолов и Станислав Нечипоренко, както и хората на проби - Илиян Петров, Александър Ганчев, Луис Пахама, Йерун Луму.
„Като за първа контрола след само няколко дни подготовка съм доволен. Мачът бе повече на тичане. Имахме 3-4 голови положения срещу сериозен съперник от румънския елит. Направихме много смени, за да разпределим силите на всички. Само Симеон Вешев и Александър Ганчев записаха по 90 минути, Пахама игра 80. Спестихме участието на Миро Будинов, защото наскоро претърпя операция за херния. Предпочитаме да се възстанови напълно. Йерун Луму? Смених го на почивката, за не се претовари, тъй като доскоро е лекувал контузия. Добър футболист. Рано е след един мач да се произнасям кои от дошлите на проби футболисти ще останат. Нека да ги видим в поне още две проверки. Продължаваме да търсим опитен централен защитник“, заяви за „Утро“ старши треньорът на „Дунав“ Мартин Ковачев.
На 20 януари отборът му ще гостува за контрола на „Спартак“ /Варна/.
„Дунав“ през първото полувреме: Дамян Дамянов, Димитър Тодоров, Александър Ганчев, Стоян Предев, Радослав Апостолов, Никола Колев, Симеон Вешев, Джан Хасан, Луис Пахама, Йерун Луму, Денислав Минчев.
През второто: Даниел Николов, Димитър Тодоров, Александър Ганчев, Георги Иванов, Георги Вълчев, Станислав Нечипоренко, Димитър Законов, Кристиян Господинов, Илиян Петров, Симеон Вешев, Луис Пахама.