Футболистите на „Дунав“ се раздадоха максимално, показаха огромно желание за игра и битка, но отново пропуснаха да запишат първа домакинска победа. А бяха на само 4 минути от шанса да прекършат не кого да е, а лидера „Септември“ /София/. При това успехът, особено на фона с усилията, които хвърлиха, щеше да бъде абсолютно заслужен подарък. Трите точки щяха да бъдат добра отплата за неуморната им работа, но мачът завърши... 1:1.
Дунавци водеха до 90-ата минута с гол на невероятния като работоспособност Мирослав Будинов. Той се разписа през второто полувреме след асистенция на друг, също отлично представил се играч - Симеон Вешев.
И когато мачът бе пред прага на добавеното време от тези тези 4 минути, футболистите на „Септември“ метнаха една балонна топка към далечната греда в пеналта на „Дунав“, вратарят Дамянов се засуети, защитата също не се ориентира и Ивайло Михайлов бе точен от някакъв си метър до голлинията. При попадението останаха и сериозни съмнения за засада, но, както е известно, ВАР във Втора лига няма.
Жалко, защото дунавци се бориха с всички сили и показаха, че могат да са равностойни ни лидера в лигата. При това оборът изкара пореден път на мускули заради практически никаквата си резервна скамейка.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Георги Иванов, Димитър Тодоров, Илия Миланов, Олег Димитров, Симеон Вешев, Никола Колев, Мирослав Будинов, Кристиян Господинов, Денислав Минчев /Джан Хасан, Иван Колев/.